Renginiai

Tolerancijos dienos minėjimas

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais jos simbolis –Tolerancijos Dėlionė, kadangi ir mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus gaunamas bendras paveikslas.Progimnazijos ketvirtokai prisiminė žodžio Tolerancija reikšmę, piešė ir iš atskirų detalių sudėliojo prasmingus žodžius.
O mokinių taryba kvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti Tolerancijos dienai skirtoje akcijoje ,,Visi vienodi - visi lygūs". Jei  visi būtų vienodai stiprūs, gabūs, drąsūs, išpažintų vieną religiją, turėtų vienodas vertybes ir požiūrį, kalbėtų viena kalba – viskas būtų labai paprasta. Deja, pasaulis nevienalytis, labai skirtingas ir greitai besikeičiantis.Akcijos sumanymas buvo bent vienai dienai tapti visiems kažkuo panašiems į vienas kitą, o tas bendras bruožas – balta spalva.Dėkojame visiems, kurie prisijungė prie akcijos, pasipuošė balta spalva ir taip sukūrė draugišką ir šventišką nuotaiką mokykloje bei kiekvienas savo namuose dalyvaudamas nuotolinėse pamokose. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos bendruomenė yra vieninga ir tolerantiška.

 

___________________________

Virginija Činčikienė Įrašo autorius:
Virginija Činčikienė
Socialinė pedagogė
Ankstesni įrašai


Startavo tradicinė Šiaurės šalių litertaūros savaitė, kuri kviečia vaikus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje Šių metų skaitymų tema yra „Šiaurės šalys ir pasaulis”.Mažiausiems siūloma knyga „Visi iki vieno”, aut. Kristine Roskifte. Paaugliams ir jaunimui –„Žudiko beždžionė“, 6-7 skyrius, aut. JakobWegelius.

Trečiokai buvo pakviesti į nuotolines emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėles. Vaikai mokėsi pažinti savo ir kitų jausmus, atpažinti, išmokti suvaldyti ir tinkamai nukreipti pyktį, kad jis netaptų žalingas aplinkui esantiems. Žaidimų ir judesio būdu išreiškę emocijas, vėliau eksperimentavo – gamino jausmų indus. Užsiėmimą baigė meditacijos pratimu. 

Spalio 22 d. nuo 12 iki 16 val. prie Paplovinio ežero vyko Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleiviams skirtas sveikatingumo renginys – orientavimosi sporto žymėta trasa komandinės varžybos. Renginio organizatoriai siekė, kad vaikai aktyviai praleistų laisvalaikį gamtoje, pamiltų ir geriau pažintų Ignalinos mieste esantį parkinį mišką, kuriame pasislėpę Mekšrinio ir Pelėdinio ežeriukai, o raižytoje vietovėje apipelkėjusiomis daubomis vingiuoja skaidrus upeliukas.

Beveik visą spalį Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė vaikus į iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2020“ veiklas, skirtas „Mįsliuko“ lėlių teatro 25-ajam gimtadieniui paminėti. Šių įdomių veiklų tikslas – sudominti vaikus pasakomis, skatinti jas skaityti.  

Spalio 20 ir 21 dienomis 1a ir 1b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“. Programos metu sužinojo šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas bei daug kitų įdomių dalykų. Be to, ne tik gyvai pamatė visą gamybos bei kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavo. Mokiniai programos metu skanavo savo pačių kepto šakočio, mėgavosi arbata. Parodomasis šakočio kepimas nepaliko abejingų. Pirmokams patiko ši saldi pramoga, jie įgijo naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą.