Renginiai

Aplinkosauginio projekto darbų paroda

Mūsų progimnazijos bibliotekoje vyksta Aplinkosauginio projekto „Saugokime Žemę“ darbų paroda. Beveik du mėnesius ketvirtų klasių mokiniai kūrė iš antrinių žaliavų įvairius daiktus – vazas, pilis, mašinas, žvėrelius, snaiges ir kitus gražius darbus. Keli tu darbų (vazos iš plastikinių butelių) dabar dalyvauja ir respublikiniame konkurse „Prikelk daiktus antram gyvenimui“. Vaikai labai džiaugėsi matydami, kaip paprasčiausias plastikinis butelis virsta vaza, gėle ar pingvinu, kaip popieriaus ritinėliai, kartoninės dėžės atgimsta pasakų pilimis. O svarbiausia, tai pagalba gamtai – ne šiukšlint, o perdirbti.

___________________________

Regina Jeremejeva Įrašo autorius:
Regina Jeremejeva
Pradinių klasių auklėtoja
Ankstesni įrašai


Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė supažindino mokinius su Specialiųjų tyrimų tarnybos veikla, paaiškino, kas yra korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos ir kodėl tokia svarbi korupcijos prevencija. Vėliau mokiniai pasitikrino gautas žinias ir atsakė į pateiktus klausimus. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai apie STT veiklą ir antikorupciją žino Ignas A. ir Paulius K. Šie mokiniai ir tapo viktorinos nugalėtojais. Pamoka aštuntokams buvo labai naudinga, nes mokiniai suprato, kad su korupcija kovoti privalu.

Gruodžio 4 dieną mūsų progimnazijos ketvirtokai šventė projekto „Saugokime Žemę“, kuris vyko du mėnesius, pabaigos šventę. Visi kartu prisiminė gražiausias projekto akimirkas (išvykas), pasidžiaugė atliktais darbais (prikeltais antram gyvenimui daiktais). Svarbiausias projekto tikslas – suprasti, kad Žemė  mūsų namai ir reikia ją saugoti bei puoselėti – buvo įvykdytas. Džiaugiamės aktyviu mokinių dalyvavimu projekte. Visi vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais. Aktyviausi dalyviai gavo puikiais dovanas – gamtos enciklopedijas (projektą finansavo Ignalinos savivaldybė).

Progimnazija jau pasipuošusi ir nekantriai laukia gražiausiųjų metų švenčių. Mokyklos languose į miesto aikštės pusę įžiebta didelė snaigėmis puošta eglė yra tarsi miesto aikštės eglės atspindys. Ji sveikina miesto gyventojus artėjančių švenčių proga. O progimnazijos fojė sutvisko ir tikra eglutė, kurią aptūpė nameliai, kviesdami šių metų šventes minėti namuose ir likti sveikais bei saugiais. Džiaugiamės ir dėkojame kalėdinę nuotaiką bei puošmenas kūrusiems pradinių klasių mokiniams ir darbštiems darbuotojams.

Š. m. lapkričio 3-16 dienomis vyko respublikinė specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių virtuali darbų paroda „Stebuklingas figūrų pasaulis“. Pagrindinis parodos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti saviraišką. Parodos uždaviniai: mokyti vaikus pažinti ir įvardinti geometrines figūras, tobulinti orientavimosi lape įgūdžius, ugdyti smulkiosios motorikos įgūdžius. 

Mokiniai padedami savo mokytojų turėjo iš įvairių geometrinių figūrų suklijuoti paveikslą ir jį pateikti virtualios parodos organizatoriams. 

Lapkričio 23 ir 25 dienomis 7-8 klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai skirtos pamokos tema „Mokesčiai mano gyvenime“, kurias vedė  Sigutė Bagdonienė,  Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyriausioji specialistė. Nuotolinių pamokų metu moksleiviai gilino žinias apie mokesčius: aptarė, kas yra mokesčiai, kodėl jie valstybei reikalingi, sužinojo apie keistus mokesčius ankstesniais laikais bei koks yra Valstybinės mokesčių inspekcijos vaidmuo. Buvo pristatyta internetinė svetainė TAXEDU – tai Europos Sąjungos projektas, kurio tikslas – šviesti jaunuosius piliečius įvairiais mokesčių klausimais.