Renginiai

Aštuntokai dalyvavo „Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“ renginyje

Kasmet aštuntokai pristato Šiaurės Europos regioną. Nuo rugsėjo  mėnesio mokiniai renka įdomią, informatyvią, aktualią informaciją apie pasirinktą valstybę ir pateikia savo bendraamžiams, mokytojams. Be dalykinės geografinės informacijos, mokiniai papasakoja įdomių faktų apie tradicijas, patiekalus, sportininkus, muzikos grupes, žymius žmones. Šį kartą renginys vyko kitaip – nuotoliniu būdu.
Valstybes pristatė:
Islandiją – Arija ir Melika 8a kl.
Daniją – Gabija ir Urtė 8a kl.
Švediją – Barbora 8a kl.
Suomiją – Gabrielė ir Paulius 8b kl.
Aštuntokai sužinojo daug naujo apie valstybes. Tie, kurie pristatė projektą, įgijo pateikčių pristatymo ir  viešojo kalbėjimo įgūdžių.

 

___________________________

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Mūsų progimnazijos bibliotekoje vyksta Aplinkosauginio projekto „Saugokime Žemę“ darbų paroda. Beveik du mėnesius ketvirtų klasių mokiniai kūrė iš antrinių žaliavų įvairius daiktus – vazas, pilis, mašinas, žvėrelius, snaiges ir kitus gražius darbus. Keli tu darbų (vazos iš plastikinių butelių) dabar dalyvauja ir respublikiniame konkurse „Prikelk daiktus antram gyvenimui“. Vaikai labai džiaugėsi matydami, kaip paprasčiausias plastikinis butelis virsta vaza, gėle ar pingvinu, kaip popieriaus ritinėliai, kartoninės dėžės atgimsta pasakų pilimis. O svarbiausia, tai pagalba gamtai – ne šiukšlint, o perdirbti.

Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė supažindino mokinius su Specialiųjų tyrimų tarnybos veikla, paaiškino, kas yra korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos ir kodėl tokia svarbi korupcijos prevencija. Vėliau mokiniai pasitikrino gautas žinias ir atsakė į pateiktus klausimus. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai apie STT veiklą ir antikorupciją žino Ignas A. ir Paulius K. Šie mokiniai ir tapo viktorinos nugalėtojais. Pamoka aštuntokams buvo labai naudinga, nes mokiniai suprato, kad su korupcija kovoti privalu.

Gruodžio 4 dieną mūsų progimnazijos ketvirtokai šventė projekto „Saugokime Žemę“, kuris vyko du mėnesius, pabaigos šventę. Visi kartu prisiminė gražiausias projekto akimirkas (išvykas), pasidžiaugė atliktais darbais (prikeltais antram gyvenimui daiktais). Svarbiausias projekto tikslas – suprasti, kad Žemė  mūsų namai ir reikia ją saugoti bei puoselėti – buvo įvykdytas. Džiaugiamės aktyviu mokinių dalyvavimu projekte. Visi vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais. Aktyviausi dalyviai gavo puikiais dovanas – gamtos enciklopedijas (projektą finansavo Ignalinos savivaldybė).

Progimnazija jau pasipuošusi ir nekantriai laukia gražiausiųjų metų švenčių. Mokyklos languose į miesto aikštės pusę įžiebta didelė snaigėmis puošta eglė yra tarsi miesto aikštės eglės atspindys. Ji sveikina miesto gyventojus artėjančių švenčių proga. O progimnazijos fojė sutvisko ir tikra eglutė, kurią aptūpė nameliai, kviesdami šių metų šventes minėti namuose ir likti sveikais bei saugiais. Džiaugiamės ir dėkojame kalėdinę nuotaiką bei puošmenas kūrusiems pradinių klasių mokiniams ir darbštiems darbuotojams.

Š. m. lapkričio 3-16 dienomis vyko respublikinė specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių virtuali darbų paroda „Stebuklingas figūrų pasaulis“. Pagrindinis parodos tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti saviraišką. Parodos uždaviniai: mokyti vaikus pažinti ir įvardinti geometrines figūras, tobulinti orientavimosi lape įgūdžius, ugdyti smulkiosios motorikos įgūdžius. 

Mokiniai padedami savo mokytojų turėjo iš įvairių geometrinių figūrų suklijuoti paveikslą ir jį pateikti virtualios parodos organizatoriams.