Renginiai

Nuotolinės pamokos „Mokesčiai mano gyvenime“

Lapkričio 23 ir 25 dienomis 7-8 klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai skirtos pamokos tema „Mokesčiai mano gyvenime“, kurias vedė  Sigutė Bagdonienė,  Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyriausioji specialistė. Nuotolinių pamokų metu moksleiviai gilino žinias apie mokesčius: aptarė, kas yra mokesčiai, kodėl jie valstybei reikalingi, sužinojo apie keistus mokesčius ankstesniais laikais bei koks yra Valstybinės mokesčių inspekcijos vaidmuo. Buvo pristatyta internetinė svetainė TAXEDU – tai Europos Sąjungos projektas, kurio tikslas – šviesti jaunuosius piliečius įvairiais mokesčių klausimais.

___________________________

Agnė Lenard-Levčenkienė Įrašo autorius:
Agnė Lenard-Levčenkienė
Etikos mokytoja
Ankstesni įrašai


Lapkričio 24 d. vyko respublikinis mokinių gebėjimų konkursas „Lietuvos gamtininkas“. Iš viso jame dalyvavo 144 mokiniai. Sėkmingiausiai atlikę užduotis konkurso dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomais ir dovanomis. Tarp nugalėtųjų yra ir du Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokiniai: 5–6 klasių grupėje 6 klasės mokinė Emilija Vasiljevaitė, o 7–8 klasių grupėje 8 klasės mokinys  Eimantas Labuckas užėmė II vietas.

Lapkričio 20 d. popietę į mokyklos biblioteką sugužėjo 4a klasės mokiniai ir mokytojos. Tarsi į pačią garsiausią burtininkų mokyklą Hogvartse, vaikai susirinko „pasidabinę“ baisuokliškais apdarais. Mat čia vyko projekto „Baugios istorijos“ renginys. Bibliotekos vedėja Danguolė Šimonienė atvykėlius maloniai pasitiko ir patogiai įkurdino. O uždegus žvakes prasidėjo... baugios istorijos. Kaži iš kur atsiradusi Paskirstymo skrybėlė rinkosi vaikus, kurie skaitė savo sukurtas baugias istorija ir jomis šiurpino draugus. 

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais jos simbolis –Tolerancijos Dėlionė, kadangi ir mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus gaunamas bendras paveikslas.Progimnazijos ketvirtokai prisiminė žodžio Tolerancija reikšmę, piešė ir iš atskirų detalių sudėliojo prasmingus žodžius.

Startavo tradicinė Šiaurės šalių litertaūros savaitė, kuri kviečia vaikus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje Šių metų skaitymų tema yra „Šiaurės šalys ir pasaulis”.Mažiausiems siūloma knyga „Visi iki vieno”, aut. Kristine Roskifte. Paaugliams ir jaunimui –„Žudiko beždžionė“, 6-7 skyrius, aut. JakobWegelius.

Trečiokai buvo pakviesti į nuotolines emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėles. Vaikai mokėsi pažinti savo ir kitų jausmus, atpažinti, išmokti suvaldyti ir tinkamai nukreipti pyktį, kad jis netaptų žalingas aplinkui esantiems. Žaidimų ir judesio būdu išreiškę emocijas, vėliau eksperimentavo – gamino jausmų indus. Užsiėmimą baigė meditacijos pratimu.