Renginiai

Pirmą kartą 5 – 8 klasių moksleiviai technologijų konkurse dalyvavo nuotoliniu būdu

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje siekiant populiarinti technologinį, meninį kūrybiškumą, išaiškinti gabiausius šiam dalykui mokinius organizuojamas 5–8 klasių mokinių technologijų konkursas. Šiemetinio konkurso uždavinys buvo populiarinti įstorinį paveldą, mokyti pagarbos aplinkai kuriant kalėdines puokštes iš gamtinių medžiagų. Nuotoliniu būdu mokiniams buvo rodoma, kaip pinamas vainikas, kaip rišamos šakelės, kaip įkomponuojami dekorai, papuošalai, šviesą skleidžiantys elementai. Atsiųstos nuotraukos su darbais išties buvo įspūdingi, panaudota įvairi technika, medžiagos. Kai kurie mokiniai padarė net po kelias puokštes, kiti atsiuntė net visą gamybos procesą.

Labai džiaugiamės konkurso rezultatais – vaikų fantazija, išradingumas, kūrybiškumas, meniškumas - tikrai beribiai.

Štai kaip atsiliepia 6a klasės dvi moksleivės: „Kalėdos yra puikus laikas sustoti. O sustojus pamatyti tuos, kurie yra šalia. Skirti jiems visą savo laiką... Tegul ramybė būna Jums Kalėdų dovana ir palaiminimas ištisus metus!”

Gražių artėjančių švenčių.

___________________________

Vytautas Varneckas Įrašo autorius:
Vytautas Varneckas
Ankstesni įrašai


Artėja viena didžiausių metinių švenčių, turinti gilias tradicijas – šv. Kalėdos. Ta proga gruodžio 11 d. vyko 4 b klasės renginys „Džiaugsmą delnuose nešu“. Mokiniai pasakojo, kas jiems yra Kalėdos, giedojo kalėdinę giesmę, skaitė sveikinimu, mokėsi versti tuos sveikinimus į anglų kalbą, grožėjosi savo padarytais kalėdiniais atvirukais. Renginyje dalyvavusios mokytojos – tikybos mokytoja A. Urbonienė, anglų kalbos mokytoja R. Sriubaitė, mokyklos bibliotekininkė D. Šimonienė – kalbėjo, kad Adventas visuomet buvo laikomas dvasiniu laiku, kada apmąstomi praėjusių metų darbai, galvojama apie save ir artimuosius, apie tai, koks svarbus kiekvienas mūsų ištartas gražus žodis, supratimas, atjautimas, atleidimas, pagalba kitam. Kuo dvasia tyresnė, turtingesnė, kuo daugiau dorybių, tuo gražesnis ir prasmingesnis mūsų gyvenimas.

Mūsų progimnazijos 1b klasės mokiniai dalyvavo Nacionaliniame matematikos konkurse „Matematikos Ekspertas“ ir laimėjo savaitės prizą „Lauko tyrinėtojo“ rinkinį. Mokiniai pateko į dešimtuką tarp geriausių jaunųjų beždžionėlių, kurios pakliuvo į finalą. Mūsų pirmokai apdovanoti diplomais už puikų pasirodymą. Sveikiname dalyvius ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

Kasmet aštuntokai pristato Šiaurės Europos regioną. Nuo rugsėjo  mėnesio mokiniai renka įdomią, informatyvią, aktualią informaciją apie pasirinktą valstybę ir pateikia savo bendraamžiams, mokytojams. Be dalykinės geografinės informacijos, mokiniai papasakoja įdomių faktų apie tradicijas, patiekalus, sportininkus, muzikos grupes, žymius žmones. Šį kartą renginys vyko kitaip – nuotoliniu būdu.
Valstybes pristatė:

Mūsų progimnazijos bibliotekoje vyksta Aplinkosauginio projekto „Saugokime Žemę“ darbų paroda. Beveik du mėnesius ketvirtų klasių mokiniai kūrė iš antrinių žaliavų įvairius daiktus – vazas, pilis, mašinas, žvėrelius, snaiges ir kitus gražius darbus. Keli tu darbų (vazos iš plastikinių butelių) dabar dalyvauja ir respublikiniame konkurse „Prikelk daiktus antram gyvenimui“. Vaikai labai džiaugėsi matydami, kaip paprasčiausias plastikinis butelis virsta vaza, gėle ar pingvinu, kaip popieriaus ritinėliai, kartoninės dėžės atgimsta pasakų pilimis. O svarbiausia, tai pagalba gamtai – ne šiukšlint, o perdirbti.

Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė supažindino mokinius su Specialiųjų tyrimų tarnybos veikla, paaiškino, kas yra korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos ir kodėl tokia svarbi korupcijos prevencija. Vėliau mokiniai pasitikrino gautas žinias ir atsakė į pateiktus klausimus. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai apie STT veiklą ir antikorupciją žino Ignas A. ir Paulius K. Šie mokiniai ir tapo viktorinos nugalėtojais. Pamoka aštuntokams buvo labai naudinga, nes mokiniai suprato, kad su korupcija kovoti privalu.