Renginiai

Sausio 13-oji Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje

Laužai tą tamsią sausio naktį 

Apsaugant laisvę ėmė degti. 

Ir žiebėsi viltis širdy, 

Supratom - galim būt laisvi. 

Vėl žmonės rankom susiėmę 

Apginti stojo Lietuvėlės, 

Sukvietę žmones iš visų kraštų, išlaikėm laisvę mes kartu! 

Deividas 5 a klasė 

Sausio 13-oji jau 30 metų svarbi kiekvieno lietuvio širdyje. Tai kovos, stiprybės, susitelkimo, vienybės ir pasididžiavimo diena.  

Šiemet šią datą minėjome netradiciškai – nuotoliniu būdu. Nuo 8 val. ryto mokyklos ir mokinių namų langai nušvito uždegtų žvakučių šviesa. Priešmokyklinio ugdymo ir 1-8 klasių mokiniai jungėsi į nuotolines klasės valandėles, kurių metu buvo klausomasi laisvės dainų, žiūrimi bei aptariami vaizdo įrašai, istorinė medžiaga, aplankyta virtuali progimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda. Klasių auklėtojai kalbėjo apie Sausio 13-osios dienos prasmę, dalijosi prisiminimais. Mokiniai dalijosi savo namuose uždegtų žvakučių bei užplūdusių emocijų nuotraukomis.

Kviečiame visus kartu  apsilankyti virtualioje progimnazijos mokinių darbų parodoje „Minint Sausio 13-osios 30-metį“ ir pasidžiaugti mokinių kūrybiškumu, šiltais ir nuoširdžiais žodžiais, eilėraščiais bei piešiniais.  

2-3 kl.: https://padlet.com/natalijagimbickiene/nivazqecmua5fkh7

4-5 kl.: https://padlet.com/natalijagimbickiene/Bookmarks

6-8 kl.:  https://padlet.com/natalijagimbickiene/hx1wbc7mkxgll51v

 Patikusiems vaikų darbams galite pažymėti patiktuką❤ (jį rasite kiekvieno darbelio apačioje), kuris kiekvienam parodos kūrėjui padėkos už jo gražų darbelį. 

___________________________

Jolita Dindienė Įrašo autorius:
Jolita Dindienė
Lietuvių kalbos mokytoja
Ankstesni įrašai


Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai dalyvauja projekte ,,Skaitau ir augu“. Klausydami ir skaitydami pasakas bei istorijas vaikai panyra į magišką pasaulį, greitai identifikuojasi su tipiškais „herojais“ ir lengvai įsijaučia į personažų gyvenimus. Šitaip vaikai ne tik patiria nuotykius, bet tuo pačiu ir mokosi įveikti baimes, spręsti problemas, suprasti savo ir kitų emocijas. Skaitymas gali tapti patrauklia ir įdomia veikla, nes galima skaityti knygą ir kitaip – netradicinėje aplinkoje, kartu su sesutėmis ir broliukais, kartu su šuniukais ir katinėliais arba su savo žaislais. 

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje siekiant populiarinti technologinį, meninį kūrybiškumą, išaiškinti gabiausius šiam dalykui mokinius organizuojamas 5–8 klasių mokinių technologijų konkursas. Šiemetinio konkurso uždavinys buvo populiarinti įstorinį paveldą, mokyti pagarbos aplinkai kuriant kalėdines puokštes iš gamtinių medžiagų. Nuotoliniu būdu mokiniams buvo rodoma, kaip pinamas vainikas, kaip rišamos šakelės, kaip įkomponuojami dekorai, papuošalai, šviesą skleidžiantys elementai. Atsiųstos nuotraukos su darbais išties buvo įspūdingi, panaudota įvairi technika, medžiagos. Kai kurie mokiniai padarė net po kelias puokštes, kiti atsiuntė net visą gamybos procesą.

Artėja viena didžiausių metinių švenčių, turinti gilias tradicijas – šv. Kalėdos. Ta proga gruodžio 11 d. vyko 4 b klasės renginys „Džiaugsmą delnuose nešu“. Mokiniai pasakojo, kas jiems yra Kalėdos, giedojo kalėdinę giesmę, skaitė sveikinimu, mokėsi versti tuos sveikinimus į anglų kalbą, grožėjosi savo padarytais kalėdiniais atvirukais. Renginyje dalyvavusios mokytojos – tikybos mokytoja A. Urbonienė, anglų kalbos mokytoja R. Sriubaitė, mokyklos bibliotekininkė D. Šimonienė – kalbėjo, kad Adventas visuomet buvo laikomas dvasiniu laiku, kada apmąstomi praėjusių metų darbai, galvojama apie save ir artimuosius, apie tai, koks svarbus kiekvienas mūsų ištartas gražus žodis, supratimas, atjautimas, atleidimas, pagalba kitam. Kuo dvasia tyresnė, turtingesnė, kuo daugiau dorybių, tuo gražesnis ir prasmingesnis mūsų gyvenimas.

Mūsų progimnazijos 1b klasės mokiniai dalyvavo Nacionaliniame matematikos konkurse „Matematikos Ekspertas“ ir laimėjo savaitės prizą „Lauko tyrinėtojo“ rinkinį. Mokiniai pateko į dešimtuką tarp geriausių jaunųjų beždžionėlių, kurios pakliuvo į finalą. Mūsų pirmokai apdovanoti diplomais už puikų pasirodymą. Sveikiname dalyvius ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

Kasmet aštuntokai pristato Šiaurės Europos regioną. Nuo rugsėjo  mėnesio mokiniai renka įdomią, informatyvią, aktualią informaciją apie pasirinktą valstybę ir pateikia savo bendraamžiams, mokytojams. Be dalykinės geografinės informacijos, mokiniai papasakoja įdomių faktų apie tradicijas, patiekalus, sportininkus, muzikos grupes, žymius žmones. Šį kartą renginys vyko kitaip – nuotoliniu būdu.
Valstybes pristatė: