Renginiai

Vilniaus universitete nuotoliniu būdu vyko XX-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas

Kovo 27 d. vykęs konkursas prasidėjo iškilmingu atidarymu. Moksleivius ir mokytojus sveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto direktorius prof. dr. Egidijus Rimkus, konkurso organizacinio komiteto pirmininkas dr. Virginijus Gerulaitis. Dvidešimtmetę konkurso istoriją pristatė Vilniaus universiteto alumnė, geografijos bakalaurė Akvilė Izabelė Ramanauskaitė.

Vėliau mokiniai, prieš savaitę atlikę bandomąjį testą, jungėsi prie Vilniaus universiteto e-mokymų sistemos ir vieną valandą sprendė konkurso užduotis. Progimnazijai atstovavo trys kudabietės, sėkmingiausiai įveikusios mokyklinį Česlovo Kudabos jaunųjų geografų konkursą: Emilija Vasiljevaitė 6c kl, Rugilė Pilinskaitė 7a kl., Barbora Karlaitė 8a kl. Kol 1026 šeštų-dvyliktų klasių mokiniai vienu metu buvo panirę į geografijos mokslus, mokytojai dalyvavo prof. dr. Andrejasus Spiridonovo paskaitoje ,,Marso geologija, geografija, meteorologija, hidrologija ir kartografavimas”.

Kudabiečiai šiame konkurse dalyvauja dvidešimt metų, nuo pat jo atsiradimo. Taip sutapo, kad jubiliejinis konkursas buvo paskutinis, kai dalyvavo Česlovo Kudabos vardo progimnazijos mokiniai.

Nekantraudami lauksime šios geografijos šventės rezultatų

___________________________

Roma Šakalienė Įrašo autorius:
Roma Šakalienė
Geografijos mokytoja
Ankstesni įrašai


Kasmet Lietuvoje gausu Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginių. 5a ir b klasių mokiniai taip pat prisidėjo prie veiklų dalyvaudami viktorinoje „Mūsų kalbos turtai“. Daug smagių emocijų sukėlė aktyvūs penktokų bandymai atspėti senuosius namų apyvokos daiktus ir paaiškinti jų paskirtį. Vėliau jie narpliojo tarminę leksiką: kas tas uzbonas ir punčiakos, ką galėtų reikšti kepelyšius ir kuo tupliai skiriasi nuo čebatų... Šauniai susidoroję su senosios leksikos užduotimis nesuklupo ir atsakinėdami į suktus klausimus, susijusius su dabartine mūsų kalba. 
Dėkoju už linksmai praleistą laiką ir parodytą kalbos išmanymą.

 

Kovo 19 – 26 d. per gamtos ir žmogaus bei biologijos  pamokas 5-7 klasių mokiniai buvo kviečiami paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Jie dalyvavo netradicinėse veiklose, kurių metu  atliko pačias įvairiausias užduotis: turėjo  atpažinti augalus ir gyvūnus, atsakyti į pateiktus klausimus, sudėlioti žodžius iš sumaišytų raidžių ar paaiškinti įdomias biologines sąvokas.  Žemės dienos minėjimui mokiniai ruošėsi jau nuo kovo 1 dienos: rinko informaciją apie Pasaulinę Žemės dieną, jos svarbą, kūrė eiliuotus sveikinimus ar sveikinimo atvirutes. 

Kovo 17–30 d. Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje eksponuojami moksleivių fotografijų konkurso, skirto paminėti vasario 16-osios ir kovo 11-osios Nepriklausomybės aktų pasirašymą, nugalėtojų darbai.

Kovo 8–10 dienomis 12 progimnazijos moksleivių jėgas išbandė kasmetiniame anglų kalbos Kengūros projekte. Nors užduotys buvo nelengvos, tikimės, kad sėkmė jų neaplenks. Sėkmingiausiai projekte dalyvavę moksleiviai bus apdovanojami ir kviečiami į Lyderių turą.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną progimnazijos bendruomenė pasitinka kviesdama visus prisijungti prie vėliavų kėlimo. Jau nuo kovo 9-osios mokyklos languose plevėsuoja trispalvės, o vakare akį džiugina šviesos kompozicijos. Mokiniai savo namus puošia vėliavėlėmis ar kita tautine atributika, kuria filmuotus sveikinimus bendruomenei ir Lietuvai. Įsiklausykime, kokie prasmingi mokinių žodžiai: