Renginiai

8 klasių biologijos projektas „Saugomos Lietuvos teritorijos“

8 klasių mokiniai vykdė biologijos projektą „Saugomos Lietuvos teritorijos“, kurio tikslas skatinti mokinius pažinti, domėtis saugomomis Lietuvos teritorijomis ir sukaupti informaciją apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Mokiniai ieškojo informacijos, ją sistemino ir paruošė pristatymus apie gamtinius rezervatus, nacionalinius ir regioninius parkus. Pristatydami darbus mokiniai atliko kūrybines užduotis, atsakinėjo į draugų pateiktus klausimus.

https://kudabosprogimnazija-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/audrone_trapikiene_kudabosprogimnazija_lt/ETjO9cWd-ztHtoPBQQwMGOwBjJFjnD3KuehIToAhisF6mw

___________________________

Raminta Trinkūnienė Įrašo autorius:
Raminta Trinkūnienė
Chemijos mokytoja
Ankstesni įrašai


1b klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame ekologiniame konkurse „ Mano žalioji palangė“. Šių metų konkurso tema – „ Mano augalo vardas“. Konkursas skirtas apžvelgti pirmojo lietuvių botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos palikimą. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Pirmokai parengė savo žaliąją palangę „ Mano žalioji vaistinėlė“. Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Sukūrė auginamiems augalams naujus vardus, atsižvelgdami į augalo išvaizdą, savybes. Visas šis darbas suteikė daug žinių ir džiaugsmo.

Gegužės 12 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje. Čia jie susipažino su įvairiomis ekspozicijomis.  

Apžiūrėjo metrikacijos salėje esančias šių ir senesnių laikų vestuvių nuotraukas, surinktas iš įvairių Ignalinos krašto vietų. Susipažino su geležinkelių paveldo istorija, apžiūrėjo senovinius lagaminus. Stebėdami etnografinę ekspoziciją domėjosi senaisiais namų apyvokos daiktais, jų paskirtimi buityje.

2a klasės mokiniai ir tėveliai prisijungė prie pavasarinės Lietuvos švarinimosi akcijos „DAROM“. Net ir karantino laiku pasistengė, kad Ignalinos kraštas taptų švaresnis. Mokiniai tvarkė savo mėgstamus pasivaikščiojimų takus, miškelius ir laukelius, dažniausiai lankomas paežeres, surinko tuščias maisto ir gėrimų pakuotes, šiukšles, nulaužtas šakas. Stebėjosi, kiek dar yra daug žmonių, kurie mėto šiukšles, kur papuola, ir kaip greitai prisipildė šiukšlių maišai. Po švarinimo akcijos mokiniai džiaugėsi švaria aplinka ir galimybe prisidėti prie Ignalinos krašto gražinimo.

5 klasių mokiniams kovo - balandžio mėnesiais vyko technologijų projektas „Antras gyvenimas“, kurio tikslas – skatinti vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką.

Balandžio mėnesį 8-tų klasių mokiniai dalyvavo matematikos projekte „Mano kambarys“. Projekto tikslas – matematikos pritaikomumo gyvenime demonstravimas, įgytų žinių sisteminimas, kūrybiškumo skatinimas. Vykdant projektą mokiniams teko prisiminti mastelio sąvoką, ploto ir perimetro skaičiavimo taisykles. Jie tobulino ir finansinio raštingumo įgūdžius.
Ką aštuntokams teko nuveikti? Ogi suremontuoti kambarį arba sukurti savo svajonių kambario maketą. Tam reikėjo sužinoti matmenis, apskaičiuoti grindų, sienų, lubų plotus.