Renginiai

Pirmokų viešnagė viešojoje bibliotekoje

Gegužės 19 ir 20 dienomis 1a ir 1b klasių pirmokai lankėsi Ignalinos viešosios bibliotekos Vaikų Literatūros skyriuje.  Bibliotekininkė pasakojo apie tai, kaip kuriamos knygos, koks ilgas ir sudėtingas knygų kelias iki bibliotekos. Mokiniai sužinojo, kad šiais laikais vis daugiau knygų leidžiama neįprastu pavidalu: knyga-širmelė, garsinė knyga, erdvinė, žaislinė, figūrinė, knyga su staigmenomis ir kitokios. Vaikams ypač patiko garsinės knygelės. Smagu buvo pasiklausyti  paukščių čiulbėjimo, įvairių miško garsų. Pirmokai sužinojo, kaip reikia tausoti knygas, kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir ką dar galima nuveikti bibliotekoje: puikiai leisti laisvalaikį, skaityti žurnalus, spręsti kryžiažodžius, ieškoti informacijos internete.  

Atradimų erdvėje juos pasitiko Pelėda Paulė. Kartu su ja vaikai gamino skirtukus knygai. Kai jau visi turėjo po skirtuką, ėmėsi kitų įdomių veiklų. Mokiniai išbandė robotukus-bitutes, interaktyvias grindis, stalo futbolą. Atsisveikindama Pelėda Paulė padovanojo vaikams po žemėlapį, kuriame nurodytas kelias, kaip iš mokyklos nueiti į biblioteką.  

Smagiai praleidome laiką, darbas drauge suteikė daug teigiamų emocijų.

___________________________

Irena Šuminienė Įrašo autorius:
Irena Šuminienė
Pradinių klasių mokytoja
Ankstesni įrašai


5a klasės mokiniams balandžio – gegužės mėnesiais vyko matematikos projektas „Ilgio matavimo vienetai senovės Lietuvoje“. Projekto tikslas – skatinti mokinius pažinti, domėtis, kaip senovės Lietuvoje matuodavo įvairių objektų, daiktų ilgį, surinkti informaciją apie ilgiui išmatuoti naudojamus vienetus ir atlikti praktinę užduotį. 

8 klasių mokiniai vykdė biologijos projektą „Saugomos Lietuvos teritorijos“, kurio tikslas skatinti mokinius pažinti, domėtis saugomomis Lietuvos teritorijomis ir sukaupti informaciją apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Mokiniai ieškojo informacijos, ją sistemino ir paruošė pristatymus apie gamtinius rezervatus, nacionalinius ir regioninius parkus. Pristatydami darbus mokiniai atliko kūrybines užduotis, atsakinėjo į draugų pateiktus klausimus.

1b klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame ekologiniame konkurse „ Mano žalioji palangė“. Šių metų konkurso tema – „ Mano augalo vardas“. Konkursas skirtas apžvelgti pirmojo lietuvių botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos palikimą. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Pirmokai parengė savo žaliąją palangę „ Mano žalioji vaistinėlė“. Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Sukūrė auginamiems augalams naujus vardus, atsižvelgdami į augalo išvaizdą, savybes. Visas šis darbas suteikė daug žinių ir džiaugsmo.

Gegužės 12 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje. Čia jie susipažino su įvairiomis ekspozicijomis.  

Apžiūrėjo metrikacijos salėje esančias šių ir senesnių laikų vestuvių nuotraukas, surinktas iš įvairių Ignalinos krašto vietų. Susipažino su geležinkelių paveldo istorija, apžiūrėjo senovinius lagaminus. Stebėdami etnografinę ekspoziciją domėjosi senaisiais namų apyvokos daiktais, jų paskirtimi buityje.

2a klasės mokiniai ir tėveliai prisijungė prie pavasarinės Lietuvos švarinimosi akcijos „DAROM“. Net ir karantino laiku pasistengė, kad Ignalinos kraštas taptų švaresnis. Mokiniai tvarkė savo mėgstamus pasivaikščiojimų takus, miškelius ir laukelius, dažniausiai lankomas paežeres, surinko tuščias maisto ir gėrimų pakuotes, šiukšles, nulaužtas šakas. Stebėjosi, kiek dar yra daug žmonių, kurie mėto šiukšles, kur papuola, ir kaip greitai prisipildė šiukšlių maišai. Po švarinimo akcijos mokiniai džiaugėsi švaria aplinka ir galimybe prisidėti prie Ignalinos krašto gražinimo.