Renginiai

Mokslo metų pabaiga

Praskriejo tarsi vėjas mokslo metai.
Nerūpestinga vasara jau tiesia delniukus.
Pačiups į glėbį saulės spindulių verpetai,
Bučiuos ir glostys Tavo mielus skruostukus.

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai ir atėjo labai laukta diena – mokslo metu pabaiga, po kurios  trumpam pamiršime mokyklinius suolus, vadovėlius, giliai įkvėpsime vasara kvepiančio oro ir leisime sau ilsėtis, keliauti, džiaugtis šio metų laiko teikiamais malonumais. 
Penktadienis, birželio 15 d., paskutinė prieš vasaros atostogas diena praėjo neįprastai kukliai. Nuo 8 val. buvo organizuotas vadovėlių grąžinimas, po kurio mokiniai nukeliavo į savo klases. Klasių auklėtojai supažindino su vasaros pavojų instruktažu. Mokiniai džiaugėsi paruoštais padėkos raštais už puikų (tik 10), labai gerą (9-10) ir gerą (galimas tik vienas 8) mokymąsi, aktyvią visuomeninę veiklą. Taip pat žiūrėjo mokslo metų pabaigai sukurtą filmuką su sveikinimais ir linkėjimais https://youtu.be/ShGvdeFk5hU. Malonu buvo susitikti su klasės draugais ir mokytojais.
Gražios ir saugios vasaros!,

 

___________________________

Natalija Gimbickienė Įrašo autorius:
Natalija Gimbickienė
Rusų kalbos ir literatūros mokytoja
Ankstesni įrašai


Ignalinos Kudabos progimnazijos mokiniai pagaliau sulaukė nuotolinio mokymo pabaigos ir vėl sugrįžo į mokyklą – tiesa, ne visi – pasiilgę mokyklos ir klasės draugų.

Jau mokslo metų pradžioje su mokiniais pradėjome konstruoti lėktuvėlius, o dabar pagaliau vaikų pradėti darbai pabaigti ir laukė, kada pakils į orą. Birželio pradžioje su 6c ir 7a klasių mokiniais organizavome suplanuotas varžybas „Skraidantys lėktuvų modeliai“. Lauke buvo ramus oras, lėktuvėliai skriejo gražiai. Mokiniai liko kupini gerų emocijų ir džiaugsmo, laimėjo visi, visiems patiko savo darbo vaisiai.

Pritardami Hipokrato minčiai „Vaikščiojimas yra geriausias žmogaus vaistas“, saulėtą ir gražų birželio 10-osios rytą 6c klasės mokiniai dalyvavo labai išsiilgtoje, bendravimo įgūdžius atkuriančioje veikloje – žygyje. Mūsų pasirinktas maršrutas nebuvo ilgas, keliavome iki Palūšės. Žygyje buvo visko – nuotykių, smagių pašnekesių, nuoširdaus juoko, šokių vandenyje. Mokiniai grožėjosi nuostabiais gamtos vaizdais. Nuotaikos niekam nesugadino net netikėtai užklupęs vasariškas lietutis. 
Nepamirštama diena gamtoje, kur daug laisvės, šėlsmo, neišdildomų įspūdžių.

Šventė prasidėjo raidelių paradu – mokiniai pagal muziką ėjo ratu su raidelių karūnėlėmis. Šventėje pirmokai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, atliko užduotį grupėse: piešė ,,Pirmą klasę". Nupiešusi piešinius, kiekviena grupė pasakojo, kas įsiminė pirmoje klasėje. Mokiniai džiaugėsi, kad jau išmoko visas abėcėlės raides ir patiria skaitymo džiaugsmą.

Kiekvienas mokinys gavo Pirmoko pažymėjimą, žymintį pirmos klasės baigimą. Mokiniams buvo įteikti diplomai, padėkos už jų veiklą per visus mokslo metus. Vieni kitiems palinkėjome geros, linksmos ir turiningos vasaros.

Paskutinę mokslo metų dieną 3 b klasės mokiniai, išsiilgtai vasarai padovanoję nuostabius portretus, iškeliavo kepti šakočio.

Pasirodo, trečiokai šauniai susidorojo su užduotimi. Nepasydami karščio, kai kurie net po kelis kartus kantriai pylė tešlą. Šakotis į mokyklą keliavo krepšyje kaip kūdikis, atsargiai nešamas ir saugomas. Nešėjai keitėsi net kelis kartus, kad visiems nors po truputį tektų šio malonumo. Pakeliui jam buvo renkamas vardas. Kokių tik nebuvo pasiūlymų: ir Albertas, ir Silvestras, ir Atostogiukas. Mokytojai buvo pasiūlytos garbingos krikštamotės, o kartu keliavusiai Rugilės mamai - močiutės pareigos. Deja, šakočių gyvenimas trumpas. Nors ir labai apgailestaujant, jis buvo suvalgytas.

Šia iškilminga ceremonija užbaigę tikrai nelengvus, pilnus visokių iššūkių mokslo metus, trečiokai iškeliavo džiaugtis vasara.

Birželio 9 dieną 1a klasės mokiniai iškylavo prie Ilgio ežero. Vaikai džiaugėsi puikia gamta, žaidė, kūrė gamtos paveikslus, pūtė burbulus, skaniai ir draugiškai pietavo. Poilsiavietė buvo kupina vaikiškų džiaugsmų.

Pirmokai dėkingi žygio dalyviams ir pagalbininkams – šauniesiems tėveliams.