Mokslo metų pabaigą vainikavo pirmokų Abėcėlės šventė

Šventė prasidėjo raidelių paradu – mokiniai pagal muziką ėjo ratu su raidelių karūnėlėmis. Šventėje pirmokai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, atliko užduotį grupėse: piešė ,,Pirmą klasę". Nupiešusi piešinius, kiekviena grupė pasakojo, kas įsiminė pirmoje klasėje. Mokiniai džiaugėsi, kad jau išmoko visas abėcėlės raides ir patiria skaitymo džiaugsmą.

Kiekvienas mokinys gavo Pirmoko pažymėjimą, žymintį pirmos klasės baigimą. Mokiniams buvo įteikti diplomai, padėkos už jų veiklą per visus mokslo metus. Vieni kitiems palinkėjome geros, linksmos ir turiningos vasaros.

Irena Šuminienė Įrašo autorius:
Irena Šuminienė
Pradinių klasių mokytoja

Paskutinę mokslo metų dieną 3 b klasės mokiniai, išsiilgtai vasarai padovanoję nuostabius portretus, iškeliavo kepti šakočio.

Pasirodo, trečiokai šauniai susidorojo su užduotimi. Nepasydami karščio, kai kurie net po kelis kartus kantriai pylė tešlą. Šakotis į mokyklą keliavo krepšyje kaip kūdikis, atsargiai nešamas ir saugomas. Nešėjai keitėsi net kelis kartus, kad visiems nors po truputį tektų šio malonumo. Pakeliui jam buvo renkamas vardas. Kokių tik nebuvo pasiūlymų: ir Albertas, ir Silvestras, ir Atostogiukas. Mokytojai buvo pasiūlytos garbingos krikštamotės, o kartu keliavusiai Rugilės mamai - močiutės pareigos. Deja, šakočių gyvenimas trumpas. Nors ir labai apgailestaujant, jis buvo suvalgytas.

Šia iškilminga ceremonija užbaigę tikrai nelengvus, pilnus visokių iššūkių mokslo metus, trečiokai iškeliavo džiaugtis vasara.

Birželio 9 dieną 1a klasės mokiniai iškylavo prie Ilgio ežero. Vaikai džiaugėsi puikia gamta, žaidė, kūrė gamtos paveikslus, pūtė burbulus, skaniai ir draugiškai pietavo. Poilsiavietė buvo kupina vaikiškų džiaugsmų.

Pirmokai dėkingi žygio dalyviams ir pagalbininkams – šauniesiems tėveliams.

Šiltą ir saulėtą penktadienio rytą šeštokai pėsčiomis patraukė į Palūšę. Pasiskirstę į tris  grupes, mokiniai  atliko geografijos (mokytojos R. Šakalienės), matematikos (mokytojos L. Autuch) ir vokiečių kalbos (mokytojos J. Povilėnienės) paruoštas užduotis. Prietaisais nustatė triukšmo lygį, pasaulio kryptis ir vėjo stiprumą. Apskaičiavo skruzdėlės greitį ir sužinojo, kad iš skruzdėlynui pasiūlytų produktų labiausiai patiko dešra. Matavo medžių tūrį ir  atstumą iš akies. Nagrinėjo paparčio lapo sandarą, piešė įsivaizduojamą žiedą.

Birželio 8 dieną su 6 c ir 7a klasių mokinių grupe vykome į Paliesiaus dvarą, kur dalyvavome projekto „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“ veiklose. Mokiniai rišo lėles, mezgė apyrankes, žaidė liaudies žaidimus ir dainavo liaudies dainas, mokėsi perskaityti aukštaitišką tekstą ir įspėti tarmiškų žodžių reikšmę. Jie noriai dalyvavo duonos kelio edukacinėje veikloje bei ugdėsi verslumo įgūdžius. Diena prabėgo smagiai ir prasmingai.

Tam, kad surinktų medžiagą šiemet siūlomam projektui „Mūsų turtai“, penktokams ir septintokams neretai teko ir suaugėlius kalbinti, jų pagalbos prašyti. Mat reikėjo estetiškai nufotografuoti senuosius namų apyvokos įrankius, daiktus, sukaupti senąją leksiką, pateikiant žodžio reikšmę, pateikėją bei kilmės vietą.
Džiugu, kad iššūkis buvo įveiktas ir susikaupė didelis vis dar tarp mūsų gyvuojančių rakandų nuotraukų segtuvas, sugužėjo šimtai tarmiškų žodžių, kurie dažnam mokiniui buvo nauji, neįprasti. Nedidelę dalį sukauptos medžiagos pridedame ir čia.