Pirmokų žygis

Birželio 9 dieną 1a klasės mokiniai iškylavo prie Ilgio ežero. Vaikai džiaugėsi puikia gamta, žaidė, kūrė gamtos paveikslus, pūtė burbulus, skaniai ir draugiškai pietavo. Poilsiavietė buvo kupina vaikiškų džiaugsmų.

Pirmokai dėkingi žygio dalyviams ir pagalbininkams – šauniesiems tėveliams.

Rita Papšienė Įrašo autorius:
Rita Papšienė
Pradinių klasių mokytoja

Šiltą ir saulėtą penktadienio rytą šeštokai pėsčiomis patraukė į Palūšę. Pasiskirstę į tris  grupes, mokiniai  atliko geografijos (mokytojos R. Šakalienės), matematikos (mokytojos L. Autuch) ir vokiečių kalbos (mokytojos J. Povilėnienės) paruoštas užduotis. Prietaisais nustatė triukšmo lygį, pasaulio kryptis ir vėjo stiprumą. Apskaičiavo skruzdėlės greitį ir sužinojo, kad iš skruzdėlynui pasiūlytų produktų labiausiai patiko dešra. Matavo medžių tūrį ir  atstumą iš akies. Nagrinėjo paparčio lapo sandarą, piešė įsivaizduojamą žiedą.

Birželio 8 dieną su 6 c ir 7a klasių mokinių grupe vykome į Paliesiaus dvarą, kur dalyvavome projekto „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“ veiklose. Mokiniai rišo lėles, mezgė apyrankes, žaidė liaudies žaidimus ir dainavo liaudies dainas, mokėsi perskaityti aukštaitišką tekstą ir įspėti tarmiškų žodžių reikšmę. Jie noriai dalyvavo duonos kelio edukacinėje veikloje bei ugdėsi verslumo įgūdžius. Diena prabėgo smagiai ir prasmingai.

Tam, kad surinktų medžiagą šiemet siūlomam projektui „Mūsų turtai“, penktokams ir septintokams neretai teko ir suaugėlius kalbinti, jų pagalbos prašyti. Mat reikėjo estetiškai nufotografuoti senuosius namų apyvokos įrankius, daiktus, sukaupti senąją leksiką, pateikiant žodžio reikšmę, pateikėją bei kilmės vietą.
Džiugu, kad iššūkis buvo įveiktas ir susikaupė didelis vis dar tarp mūsų gyvuojančių rakandų nuotraukų segtuvas, sugužėjo šimtai tarmiškų žodžių, kurie dažnam mokiniui buvo nauji, neįprasti. Nedidelę dalį sukauptos medžiagos pridedame ir čia.

Šiais mokslo metais aštuntokai dalyvavo projekto „Pristatome rašytoją“ veiklose ir parengė visų 8 klasės literatūros vadovėlyje nagrinėjamų rašytojų pristatymus. Jie mokėsi atrinkti ir pateikti svarbiausią informaciją apie kūrėjus, pateikė įdomių faktų apie juos bei kūrybai įtakos turėjusius veiksnius. Kiekvienas pristatymas buvo iliustruotas ne tik vaizdine medžiaga – buvo pateikiami ir kontroliniai klausimai bendraamžiams.
Dėkoju aštuntokams už parengtą medžiagą, kuri bus naudojama ugdymo procese ir padės kitiems mokiniams geriau pažinti rašytojų asmenybes bei nagrinėjamų kūrinių atsiradimo aplinkybes.

Beveik pusę metų šeštokai vykdė lietuvių kalbos projektą „Gimtinė pro rasos lašą“. Projekto tikslas – geriau susipažinti su Ignalinos krašto žymiausiomis vietomis, ugdytis meilės savo kraštui jausmą, įžvelgti gimtojo krašto unikalumą ir grožį. Mokiniai kartu su savo artimaisiais lankėsi gražiausiose, įdomiausiose ir vaizdingiausiose vietose, kūrė eilėraščius, miniatiūras, sakmes, legendas apie gimtąjį kraštą.