Renginiai

Šv. Rašto dailyraščio konkurso rezultatai

Įvyko rajoninis Šv. Rašto tekstų dailyraščio konkursas. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, gilinti Šventojo Rašto pažinimą.

Konkurse dalyvavo gausus moksleivių būrys iš mūsų progimnazijos. Pirmoje grupėje (5-8 kl.) komisija geriausiais pripažino ir skyrė I vietą Emilijai Vasiljevaitei, II vietą pasidalino Gabrielė Zabulytė, Gintautė Šriubėnaitė ir Augustė Raslanaitė, III vietą– Kornelija Sukovaitė ir Eglė Sidorenkaitė (visų mokytoja Audronė Urbonienė). Sveikiname nugalėtojas!

___________________________

Audronė Urbonienė Įrašo autorius:
Audronė Urbonienė
Katalikų tikybos mokytoja
Ankstesni įrašai


Praskriejo tarsi vėjas mokslo metai.
Nerūpestinga vasara jau tiesia delniukus.
Pačiups į glėbį saulės spindulių verpetai,
Bučiuos ir glostys Tavo mielus skruostukus.

 

Ignalinos Kudabos progimnazijos mokiniai pagaliau sulaukė nuotolinio mokymo pabaigos ir vėl sugrįžo į mokyklą – tiesa, ne visi – pasiilgę mokyklos ir klasės draugų.

Jau mokslo metų pradžioje su mokiniais pradėjome konstruoti lėktuvėlius, o dabar pagaliau vaikų pradėti darbai pabaigti ir laukė, kada pakils į orą. Birželio pradžioje su 6c ir 7a klasių mokiniais organizavome suplanuotas varžybas „Skraidantys lėktuvų modeliai“. Lauke buvo ramus oras, lėktuvėliai skriejo gražiai. Mokiniai liko kupini gerų emocijų ir džiaugsmo, laimėjo visi, visiems patiko savo darbo vaisiai.

Pritardami Hipokrato minčiai „Vaikščiojimas yra geriausias žmogaus vaistas“, saulėtą ir gražų birželio 10-osios rytą 6c klasės mokiniai dalyvavo labai išsiilgtoje, bendravimo įgūdžius atkuriančioje veikloje – žygyje. Mūsų pasirinktas maršrutas nebuvo ilgas, keliavome iki Palūšės. Žygyje buvo visko – nuotykių, smagių pašnekesių, nuoširdaus juoko, šokių vandenyje. Mokiniai grožėjosi nuostabiais gamtos vaizdais. Nuotaikos niekam nesugadino net netikėtai užklupęs vasariškas lietutis. 
Nepamirštama diena gamtoje, kur daug laisvės, šėlsmo, neišdildomų įspūdžių.

Šventė prasidėjo raidelių paradu – mokiniai pagal muziką ėjo ratu su raidelių karūnėlėmis. Šventėje pirmokai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, atliko užduotį grupėse: piešė ,,Pirmą klasę". Nupiešusi piešinius, kiekviena grupė pasakojo, kas įsiminė pirmoje klasėje. Mokiniai džiaugėsi, kad jau išmoko visas abėcėlės raides ir patiria skaitymo džiaugsmą.

Kiekvienas mokinys gavo Pirmoko pažymėjimą, žymintį pirmos klasės baigimą. Mokiniams buvo įteikti diplomai, padėkos už jų veiklą per visus mokslo metus. Vieni kitiems palinkėjome geros, linksmos ir turiningos vasaros.

Paskutinę mokslo metų dieną 3 b klasės mokiniai, išsiilgtai vasarai padovanoję nuostabius portretus, iškeliavo kepti šakočio.

Pasirodo, trečiokai šauniai susidorojo su užduotimi. Nepasydami karščio, kai kurie net po kelis kartus kantriai pylė tešlą. Šakotis į mokyklą keliavo krepšyje kaip kūdikis, atsargiai nešamas ir saugomas. Nešėjai keitėsi net kelis kartus, kad visiems nors po truputį tektų šio malonumo. Pakeliui jam buvo renkamas vardas. Kokių tik nebuvo pasiūlymų: ir Albertas, ir Silvestras, ir Atostogiukas. Mokytojai buvo pasiūlytos garbingos krikštamotės, o kartu keliavusiai Rugilės mamai - močiutės pareigos. Deja, šakočių gyvenimas trumpas. Nors ir labai apgailestaujant, jis buvo suvalgytas.

Šia iškilminga ceremonija užbaigę tikrai nelengvus, pilnus visokių iššūkių mokslo metus, trečiokai iškeliavo džiaugtis vasara.