Renginiai

Projektas „bičiuliAUKIMės SU TEATRU“

SENOVINĖS BITININKYSTĖS MUZIEJUJE, STRIPEIKIŲ K., IGNALINOS R. -
PROJEKTO „bičiuliAUKIMės SU TEATRU“
TRYS SEKMADIENIŲ POPIETĖS VISAI ŠEIMAI!
 
RUGPJŪČIO 22 D.
14 val. TEATRIUKO spektaklis vaikams ir visai šeimai – „ŽALIA GYVA“
 Režisierė Agnė Sunklodaitė
Po spektaklio – muzikinė edukacinė programa su TEATRIUKU
16.30 – 18.00 Žaidimai ir rateliai vaikams su Ignalinos krašto folkloro ansambliu „ČIULBUTĖ“ 
17.00 Skapiškio (Kupiškio r.) mėgėjų teatro „STEBULĖ“ spektaklis vyresniems „LIETUVYBĖS LOPŠYS“, skirtas švietėjo kunigo Jono Katelės atminimui. 
Autorė ir režisierė Vita Vadoklytė
 
RUGPJŪČIO 29 D.
14 val. LABAITEATRO spektaklis vaikams ir visai šeimai – „SIAUBO PASAKOS“  pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas“.
Inscenizacijos autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė
Po spektaklio - susitikimas su LABAITEATRO kūrybine grupe
16.30 – 18.00 Teatriniai žaidimai vaikams su Ignalinos teatro bičiulių bendruomenės nariais.
17 val. Teatro laboratorijos ATVIRAS RATAS spektaklis vyresniems „JUODA-BALTA“
Režisierius Aidas Giniotis.
 
RUGSĖJO 5 d.
14 val. Rankų šešėlių teatro „BUDRUGANA LIETUVA“ spektaklis vaikams ir visai šeimai „MIKĖ PŪKUOTUKAS IR KITI“, pagal A.A. Milne knygos „Pūkuotuko pasaulis“ ištraukas Režisierė – Miglė Remeikaitė.
Po spektaklio – kūrybinės rankų šešėlių teatro „BUDRUGANA LIETUVA“ dirbtuvės
16.30 – 18.00 Teatriniai žaidimai vaikams su Ignalinos teatro bičiulių bendruomenės nariais.
17 val. SOLO teatro spektaklis vyresniems
„POETĖ“,  Salomėjos Nėries dienoraščių ir poezijos motyvais
Scenarijaus autorė ir atlikėja – Birutė Mar
Režisierė – Regina Garuolytė
Organizatoriai - Ignalinos teatro bičiulių bendruomenė
Projekto partneriai  - Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, 
Ignalinos turizmo informacijos centras, folkloro klubas „Čiulbutė“
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: UAB „LEGRA“,  UAB „IDAVANG“, Limino medelynas, KŪB „DANALTA“, Forest grill
Informaciniai rėmėjai: laikraščiai „Mūsų Ignalina“ ir „Ignalinos diena“
Projekto renginių metu įėjimui į muziejaus teritoriją taikoma  50 proc. nuolaida – vyreniesiems – 2 EUR, ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai. 
Spektakliai nemokami!
Apsauginės veido kaukės ir registracija prieš renginį privalomi.
Renginiai filmuojami ir fotografuojami.Ankstesni įrašai


Dieninė vasaros stovykla – tai įvairių kūrybinių ir terapinių užsiėmimų, prasmingų edukacijų, judrių veiklų laikas. Stovyklautojai aplankė „Paukščių kaimą“ ir „Triušiukų slėnį“, kur dalyvavo kūrybinėje-vaidybinėje edukacijoje, turėjo progą patirti teigiamą gyvūnų terapijos poveikį. Lankėsi Reškutėnų tradicinių amatų centre, keramikės Jolitos dirbtuvėse, Sirvėtos regioniniame parke. Vaikams puikiai sekėsi prakalbinti molį, medį ir vilną. Kiekvienas nusilipdė molinuką, medžio gabalėlyje išraižė senovės baltų simbolius, spalvinga vilna apvėlė kvapnų muiliuką. Dalyvavo programoje „Bitė ir žmogus“, keliavo mitologiniu taku, kūrybiškai praleido laiką lauko muzikos instrumentų erdvėje. Ceikinių kultūros centre buvo prisimintos senolių tradicijos, susipažinta su žaislininkystės amatu ir žvakių liejimo ypatumais.

Septynias dienas grupelė pradinių klasių vaikų linksmai ir kūrybiškai praleido laiką.

Įvyko rajoninis Šv. Rašto tekstų dailyraščio konkursas. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, gilinti Šventojo Rašto pažinimą.

Konkurse dalyvavo gausus moksleivių būrys iš mūsų progimnazijos. Pirmoje grupėje (5-8 kl.) komisija geriausiais pripažino ir skyrė I vietą Emilijai Vasiljevaitei, II vietą pasidalino Gabrielė Zabulytė, Gintautė Šriubėnaitė ir Augustė Raslanaitė, III vietą– Kornelija Sukovaitė ir Eglė Sidorenkaitė (visų mokytoja Audronė Urbonienė). Sveikiname nugalėtojas!

Praskriejo tarsi vėjas mokslo metai.
Nerūpestinga vasara jau tiesia delniukus.
Pačiups į glėbį saulės spindulių verpetai,
Bučiuos ir glostys Tavo mielus skruostukus.

 

Ignalinos Kudabos progimnazijos mokiniai pagaliau sulaukė nuotolinio mokymo pabaigos ir vėl sugrįžo į mokyklą – tiesa, ne visi – pasiilgę mokyklos ir klasės draugų.

Jau mokslo metų pradžioje su mokiniais pradėjome konstruoti lėktuvėlius, o dabar pagaliau vaikų pradėti darbai pabaigti ir laukė, kada pakils į orą. Birželio pradžioje su 6c ir 7a klasių mokiniais organizavome suplanuotas varžybas „Skraidantys lėktuvų modeliai“. Lauke buvo ramus oras, lėktuvėliai skriejo gražiai. Mokiniai liko kupini gerų emocijų ir džiaugsmo, laimėjo visi, visiems patiko savo darbo vaisiai.

Pritardami Hipokrato minčiai „Vaikščiojimas yra geriausias žmogaus vaistas“, saulėtą ir gražų birželio 10-osios rytą 6c klasės mokiniai dalyvavo labai išsiilgtoje, bendravimo įgūdžius atkuriančioje veikloje – žygyje. Mūsų pasirinktas maršrutas nebuvo ilgas, keliavome iki Palūšės. Žygyje buvo visko – nuotykių, smagių pašnekesių, nuoširdaus juoko, šokių vandenyje. Mokiniai grožėjosi nuostabiais gamtos vaizdais. Nuotaikos niekam nesugadino net netikėtai užklupęs vasariškas lietutis. 
Nepamirštama diena gamtoje, kur daug laisvės, šėlsmo, neišdildomų įspūdžių.